Šikmá pultová střecha

Šikmé a ploché střechy z folie fatrafol

Využití těchto střech je ze všech nejrozmanitější. V dnešní době je tento materiál využíván z důvodů cenové dostupnosti, rychlé montáže a predevším kvality českého výrobce. Lze tuto krytinu použít pro rodinné domy, přístřešky, gartáže, obchodní domy, haly, pergoly, sportoviště a zemědělské nebo průmyslové stavby. Na výběr máme ze čtyř druhů folií.

Každý rok se ale vše mění a přibývá novinek, dnes už je na výběr nepřeberné množství barev. Většina mladých lidí dnes jde s dobou plochých a šikmých střech a moderních domů, proto nabízíme toto řešení. 

Nejde jen o funkčnost, protože svojí životností dokáže překvapit. Používáme tloušťky od 1 mm výše, abychom zamezili problémům, jednak se folie propaluje při svařování a může se prodřít, proto tedy silnější. Máme dva systémy připevnění ke konstrukci - lepení, nebo mechanické kotvení.

Lepení z větší části nepreferujeme, vyžaduje naprostou bezprašnost a čistou konstrukci. Což na stavbách je velký problém. Mechanické kotvení je to, co v našem oboru považujeme za kvalitu a dokonalost.

O tom, jak folie musí držet, není snad nutno mluvit. Když se přižene velký vítr, udělá se velký vztlak vzduchu, který je schopen celou střechu zmuchlat během chvíle. Proto se dělají tahové zkoušky a sondy podkladu a podle nich se určí správné kotvy. Kotvy, šrouby, nýty jsou zároveň zinkované, aby nedocházelo ke korozi. Folie mají různé stupně hořlavosti B roof označení. Střechy lze zaizolovat tepelně. Nejideálnější je polystyren, nebo puren, který nahradí jedenkrát tolik tepelné izolace polystyrenu.

Proč nepoužívat asfaltové pásy, lepenku, ipu, modifikované pásy?

Dříve se do lepenek přidával mletý asbest, který se přidával i do eternitu a jak dobře víme je rakovinotvorný a zdraví škodlivý. Dnes naštěstí nic takového neobsahuje.

První problém - zatékání: ­lepenka sice dilatuje, ale tím způsobem, že popraská. Představte si zimu - ­ráno mrzne, lepenka se stahuje, po obědě se do ní opře slunce a ona se snaží roztahovat. Tudíž praská, trhá se. Do prasklinek se dostane voda, která zmrzne, zvětší hustotu a lepenka dále praská.

Zatékaní nemusíte poznat ihned, někdy to trvá i rok, než se objeví skvrny a fleky. Dále také lepenka není paropropustná, takže vidíme na starých i nových špatně odvětraných domech vlhkost, především ve formě kondenzátu. Myslíte si, že Vám prší domů, ale přitom doma topíte a teplo projde stropem nahoru, narazí na studený bod, dojde ke sražení a ve formě vody skape dolů.

Ploché plechové krytiny­ se dají udělat tak, aby byly plně funkční, ale cena je dvakrát, až třikrát taková, než u foli. Nejde jen o samotnou krytinu, ale o skladbu pod ní.

Neváhejte nás kontaktovat s poptávkou nebo nás navštivte v našem sídle s kamennou prodejnou v Turovci poblíž Tábora.