Plochá pultová střecha

Ploché a šikmé střechy z folie fatrafol

Využití těchto střech je ze všech nejrozmanitější. V dnešní době je tento materiál využíván z důvodů cenové dostupnosti, rychlé montáže a predevším kvality českého výrobce. Lze tuto krytinu použít pro rodinné domy, přístřešky, gartáže, obchodní domy, haly, pergoly, sportoviště a zemědělské nebo průmyslové stavby. Na výběr máme ze čtyř druhů folií.

Každý rok se ale vše mění a přibývá novinek, dnes už je nepřeberné množství barev na výběr. Většina mladých lidí dnes jde s dobou plochých a šikmých střech a moderních domů, proto nabízíme tohle ideální řešení. Folie má velice užitečné vlastnosti se srovnáním drtí jednu konkurenci za druhou.

Nejde jen o funkčnost, protože svojí životností dokáže překvapit. Používáme tloušťky od 1 mm výše, abychom zamezili problémům. Máme dva systémy připevnění ke konstrukci - lepení, nebo mechanické kotvení.

O tom, jak folie musí držet, není snad nutno mluvit. Když se přižene velký vítr, udělá se velký vztlak vzduchu, který je schopen celou střechu zmuchlat během chvíle. Proto se dělají tahové zkoušky a sondy podkladu a podle nich se určí správné kotvy. Kotvy, šrouby, nýty jsou zároveň zinkované, aby nedocházelo ke korozi. Střechy lze zaizolovat tepelně. Nejideálnější je polystyren, nebo puren, který nahradí jedenkrát tolik tepelné izolace polystyrenu.

 

Proč nesázet na lepenku, ipu, modifikované pásy apod.?

Kdysi se používali asfaltové pásy, bohužel tato tradice pokračuje dodnes. Málo kdo totiž nezná její nevýhody.

Do lepenek se přidával mletý asbest, který se přidával i do eternitu a jak dobře víme je rakovinotvorný a zdraví škodlivý. Dnes naštěstí nic takového neobsahuje.

První problém zatékání - ­lepenka sice dilatuje, ale tím způsobem, že popraská.

Představte si zimu: ­ráno mrzne, lepenka se stahuje, po obědě se do ní opře slunce a lepenka se snaží roztahovat. Tudíž praská a nasledně se trhá. Do prasklinek se dostane voda, která zmrzne, zvětší hustotu a lepenka dále praská.

Zatékaní nemusíte poznat hned, někdy to trvá i rok, než se objeví mokré skvrny. Lepenka není paropropustná, takže vidíme na starých i nových špatně odvětraných domech vlhkost, především ve formě kondenzátu, myslíte si, že Vám prší domů, ale přitom doma topíte a teplo projde stropem nahoru, narazí na studený bod, dojde ke sražení a ve formě vody skape dolů.

Ploché plechové krytiny­ se dají udělat tak, aby byly plně funkční, ale cena je bohužel dvakrát, až třikrát větší, než u folie, nejde jen o samotnou krytinu, ale především skladbu pod ní. Další nevýhoda je také hlučnost.

Neváhejte nás kontaktovat s poptávkou nebo nás navštivte v našem sídle s kamennou prodejnou v Turovci poblíž Tábora.