Stanová střecha

Stanová střecha

Stanová střecha

Stanová střecha (bungalov) - Moderní styl, který už nám je delší dobu známý. Po roce 2000 se těchto střech na domech vyskytlo více než dost. Dají se totiž různě kombinovat a doplňovat o příslušenství a prvky jako jsou okna, nároží, lodžie, sněhové zábrany, okrasné klempířské prvky aj. Většinou ale vidíme jehlanové pravidelné sřechy. Působí moderně, ale zároveň ukazují ten pravý domov a klid. Pokud preferujete pálené, betonové a jiné krytiny neváhejte se stanovou střechou, na naší vzorkovně najdete nepřeberné množství krytin. Většinou ale dovážíme ze zahraničí, protože tam je kvalita na jiné úrovni.

 

Rozdělení tří plášťů neboli skladby Vaší střechy

 

Jednoplášťová střecha

Jednoduše řečeno bezjakékoli větrací mezery v celé skladbě. Jedná se tudíž o kontaktní spojení, a to tak, že jsou všechny vrstvy natěsno u sebe. Jedná se o střechu bez zateplení a jiné izolace.

Složení především krov, kontralatě a střešní krytina.

 

Dvouplášťová střecha

Obashuje jednu větrací (difuzní) mezeru. Většinou se nachází mezi pojistnou hydroizolací a střešní krytinou. Tato tzv. teplá střecha funguje jednoduše. Z domu jde teplý vzduch, který projde skrze strop, přes paropropustnou folii do větrací mezery mezi ní a krytinou krytinou, kde proudí studený vzduch a cirkulací provětrá celý plášť do exteriéru.

 

Tříplášťová střecha

Zde se jedná o dvě vzduchové (difuzní) mezery. Tento systém je sice složitější, ale zárověň nejvhodněší pro použití obytných podkroví, která sama o sobě musí neustále dýchat. Tyto dvě mezery se nacházejí nad a pod pojistnou hydroizolací (difuzní folií). Jako na tomto obrázku.