Šikmá, pultová střecha

Šikmá pultová střecha

Ploché a šikmé střechy z folie fatrafol.

Využití těchto střech je ze všech nejrozmanitější. V dnešní době je tento materiál využíván z důvodů cenové dostupnosti, rychlé montáže a predevším kvality českého výrobce. Lze tuto krytinu použít pro rodinné domy, přístřešky, gartáže, obchodní domy, haly, pergoly, sportoviště a zemědělské nebo průmyslové stavby. Na výběr máme ze čtyř druhů folií.

Každý rok se ale vše mění a přibývá novinek, dnes už je nepřeberné množství barev na výběr. Většina mladých lidí dnes jde s dobou plochých a šikmých střech a moderních domů, proto nabízíme tohle ideální řešení. Folie má velice užitečné vlastnosti se srovnáním drtí jednu konkurenci za druhou.

Kdysi se používali asfaltové pásy, bohužel tato tradice pokračuje dodnes. Málo kdo totiž nezná její nevýhody.

Něco málo tedy proč nesázet na lepenku, ipu, modifikované pásy apod. Na úvod se dříve do lepenek přidával mletý asbest, který se přidával i do eternitu a jak dobře víme je rakovinotvorný a zdraví škodlivý. Dnes naštěstí nic takového neobsahuje.

První problém zatékání - ­lepenka sice dilatuje, ale tím způsobem, že popraská. Představte si zimu, ­ráno mrzne, lepenka se stahuje, po obědě se do ní opře slunce a ona se snaží roztahovat. Tudíž praská, trhá se. Do prasklinek se dostane voda, která zmrzne, zvětší hustotu a lepenka dále praská.

Zatékaní nemusíte poznat hned, někdy to trvá i rok, než se objeví skvrny a fleky. Za druhé, lepenka není paropropustná, takže vidíme na starých i nových špatně odvětraných domech vlhkost, především ve formě kondenzátu, myslíte si, že Vám prší domů, ale přitom doma třeba topíte a teplo projde stropem nahoru, narazí na studený bod, dojde ke sražení a ve formě vody skape dolů.

Ploché plechové krytiny­ se dají udělat tak, aby byly plně funkční ALE !!! cena je dvakrát, až třikrát taková, než u folie, nejde jen o samotnou krytinu, ale skladbu pod ní.

Další nevýhoda je hlučnost, ale pokud si připlatíte za hliníkovou krytinu Prefa, tak ta je opatřena protihlukovými pásy, ale jak jsme již zmínili, není to levná záležitost.

Zpět tedy k folii. Nejde jen o funkčnost, protože svojí životností dokáže překvapit. Používáme tloušťky od 1 mm výše, abychom zamezili problémům, jednak se folie propaluje při svařování a může se prodřít, proto tedy silnější. Máme dva systémy připevnění ke konstrukci - lepení, nebo mechanické kotvení.

Lepení z větší části nepreferujeme, vyžaduje naprostou bezprašnost, čistou konstrukci, což na stavbách je velký problém a určitou teplotu, která se neustále mění. Mechanické kotvení je to, co v našem oboru považujeme za kvalitu a dokonalost.

O tom, jak folie musí držet, není snad nutno mluvit. Když se přižene velký vítr, udělá se velký vztlak vzduchu, který je schopen celou střechu zmuchlat během chvíle. Proto se dělají tahové zkoušky a sondy podkladu a podle nich se určí správné kotvy. Kotvy, šrouby, nýty jsou zároveň zinkované, aby nedocházelo ke korozi. Folie mají různé stupně hořlavosti B roof označení. Střechy lze zaizolovat tepelně. Nejideálnější je polystyren, nebo puren, který nahradí jedenkrát tolik tepelné izolace polystyrenu.

Pro více informací nás neváhejte kontaktovat na telefon, nebo emailem. Pokud máte zájem, navštivte naší referenční galerii, kde se nachází fotografie z realizací.