Sedlová střecha

Sedlová střecha

Sedlová střecha

Je jedna z nejpoužívanějších a nejoblíbenějších střech. Má více důvodů a výhod, proč si zvolit právě ji. Za řadu let prošla mnoha inovacemi a získala spousta nových technologií. Dnes už si vybere opravdu každý, protože počet materiálů rapidně stoupl, ale to, co je na prvním místě, málokdo ví. Důležitá je skladba celé střechy. Při důkladném provedení zabráníme promrzání, zatékání, úniku tepla a špatné izolaci, získáme tak v zimě teplo, v létě chládek, ušetříme za topení a odvětráme celý dům. Sedlová střecha se dá kombinovat se spousty prvků a jinými druhy střech, které naleznete na našich stránkách v referenčních fotografií. Další rozdělení je podle plášťů.

 

Máme celkem 3 typy plášťových střech. Níže si je rozdělíme:

 

Jednoplášťová střecha

Jednoduše řečeno bezjakékoli větrací mezery v celé skladbě. Jedná se tudíž o kontaktní spojení, a to tak, že jsou všechny vrstvy natěsno u sebe. Jedná se o střechu bez zateplení a jiné izolace.

Složení především krov, kontralatě a střešní krytina.

 

Dvouplášťová střecha

Obashuje jednu větrací (difuzní) mezeru. Většinou se nachází mezi pojistnou hydroizolací a střešní krytinou. Tato tzv. teplá střecha funguje jednoduše. Z domu jde teplý vzduch, který projde skrze strop, přes paropropustnou folii do větrací mezery mezi ní a krytinou, kde proudí studený vzduch a cirkulací provětrá celý plášť do exteriéru.

 

Tříplášťová střecha

Zde se jedná o dvě vzduchové (difuzní) mezery. Tento systém je sice složitější, ale zárověň nejvhodněší pro použití obytných podkroví, která sama o sobě musí neustále dýchat. Tyto dvě mezery se nacházejí nad a pod pojistnou hydroizolací (difuzní folií). Jako na tomto obrázku.