Polovalbová střecha

Polovalbová střecha

Polovalbová střecha

Pokud k nám zavítáte, máte možnost ji vidět na vlastní oči. Naše dílna má díky této střeše velké podkroví a zdobí ji pálená taška s dřevěnými okrasnými cimprlity. A jak vlastně tato střecha vznikla? Představte si klasickou sedlovou střechu se štíty. Štíty se nahradily střešní rovinou, která je kolmá na zbylé střešní roviny. Pokud by to byla valbová střecha, všechny srany by byly stejně dlouhé, ale polovalbová je kratší než zbylé dvě střešní roviny. Výsledná střecha je zajímavá a působí nepopsatelným dojmem. Pokud se pro tuto střechu rozhodnete, zaručeně nebudete litovat. Jak by měla vypadat skladba vaší střechy?

 

Máme celkem 3 typy plášťových střech. Níže si je rozdělíme:

 

Jednoplášťová střecha

Jednoduše řečeno bezjakékoli větrací mezery v celé skladbě. Jedná se tudíž o kontaktní spojení, a to tak, že jsou všechny vrstvy natěsno u sebe. Jedná se o střechu bez zateplení a jiné izolace.

Složení především krov, kontralatě a střešní krytina.

 

Dvouplášťová střecha

Obashuje jednu větrací (difuzní) mezeru. Většinou se nachází mezi pojistnou hydroizolací a střešní krytinou. Tato tzv. teplá střecha funguje jednoduše. Z domu jde teplý vzduch, který projde skrze strop, přes paropropustnou folii do větrací mezery mezi ní a krytinou, kde proudí studený vzduch a cirkulací provětrá celý plášť do exteriéru.

 

Tříplášťová střecha

Zde se jedná o dvě vzduchové (difuzní) mezery. Tento systém je sice složitější, ale zárověň nejvhodněší pro použití obytných podkroví, která sama o sobě musí neustále dýchat. Tyto dvě mezery se nacházejí nad a pod pojistnou hydroizolací (difuzní folií). Jako na tomto obrázku.