Izolace Fatrafol

Dnes se klade velký důraz na cenu, kvalitu a design. V kurzu jsou ploché a šikmé střechy s atikami i bez nich. Lze je spojit s terasou odkud může být skvělý výhled. Bazén, tráva, keře a jiné rostlinky se stávají čím dál více atraktivní a lidé mají střechy jako zahrady.

Mluvíme tedy o našem partnerovi a firmě Fatra, která je výhradní výrobce folií a číslo 1 mezi světovými foliemi. Máme spousty v tomto oboru a s tímto materiálem, který používáme už 17 let, společně s firmou Fonditore.cz.

Ta se zabývá renovacemi teras, balkonů, lodžií a dalších za pomocí PVC folie. Nejsme zastánci lepení folií a to z jednoho prostého důvodu. Nikomu se nepovede kvalitně upravit podklad pro lepení, na stavbě kde je prašno a neustálá změna počasí. Teploty také hrají klíčovou roli. Zastáváme tradiční a lety prověřený způsob, kdy se používají žárově zinkované nýty a kotvy k tomu určené, dále také šrouby do betonu.

Vše musí splňovat své parametry, především tento kotevní materiál, na tom stojí celá střecha.

Udělá se kotevní plán, tahové zkoušky podkladu a zvolí se druh kotev. Pokud tohle někdo ošidí aby ušetřil, tak máte po střeše, jelikož vztlak vzduchu je nesmírně veliký a tak jak roluje plechy ze střech, dokáže nafouknout i folii jako balon. Nehledě na to, že všechny sváry které se provádí horkým vzduchem, musí být absolutně těsné, kontrolované zkoušecí jehlou a zalité tekutou folií. Když už je střecha kvalitně provedena, nemusíte na nic sáhnout, je bezstarostná a bezúdržbová. Minimální životnost je 20 let, setkáváme se však se střechami staršími 30 let a pořád fungují.